Iphone'unuzun yerini tespit eden uygulama

Iphone'unuzun yerini tespit eden uygulama
Iphone'unuzumu kaybettiniz? Eğer Find my Iphone uygulaması telefonuzda yüklüyse endişelenmenize gerek yok...

Belkide hepimizin başına en az bir kere gelmiş bir olay; insanın telefonunu kaybetmesi. Ama kullandığınız telefon bir Iphone ise ve daha önceden Find my Iphone uygulamasını telefonunuza yükleme akıllılığını göstermişseniz artık endişelenmenize gerek yok. Find my Iphone uygulaması sayesinde kayıp telefonunuzun yerini harita üzerinde görmeniz mümkün. Varsayalım ki telefonunuz koltuk minderlerini altında kaldı yada benzeri akla gelmeyecek bir yerde, uygulama 2 dakika boyunca en yüksek ses seviyesinde alarm çalabiliyor üstelik telefonunuzun kısık seste olsa bile.

Bundan daha kötü bir ihtimal telefonunuzun çalınması ihtimali. Yazılımcılar bu ihtimalide göz ardı etmemişler ve uygulamaya birazda Görevimiz Tehlike filmini anımsatan bir özellik eklemişler; uygulama, self-destruct özelliği sayesinde uzaktan kumanda ile telefonunuzdaki, telefon numaraları ve mesajlarda dahil olmak üzere tüm kişisel bilgileri silebiliyor. Bu özellik sayesinde telefonunuzu çalan kişi kişisel bilgilerinize ulaşamayacak.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi