iPhone'un pili neden çabuk bitiyor

iPhone'un pili neden çabuk bitiyor
iPhone serisinin çok başarılı bir seri olduğu su götürmez bir gerçek. Peki ama herkesin şikayet ettiği pil ömrü neden hala çözülemiyor?

iPhone 4S sahiplerinin başını ağrıtan pil sorununun sorumlusu ortaya çıktı.

iPhone serisinin çok başarılı bir seri olduğu su götürmez bir gerçek. Peki ama herkesin şikayet ettiği pil ömrü neden hala çözülemiyor?

Apple'ın son neferi iPhone 4S, pil ömrü sorunuyla birlikte geldi. Bazı kullanıcılar, iPhone 4S'in, iPhone 4'ten daha kısa zamanda pili tükettiğini bildirmesi üzerine biz de küçük bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmada, gerçekten de 4S'in bazı özelliklerinin, pilin çok hızlı tükenmesine neden olduğu ortaya çıktı. Bunların arasında;

- Sorunlu iClouds kişileri
- Uygulamaların hatalı döngülere girmesi
- Uzun yolculuklarda saat bölgesi değişikliği
- Kablosuz bağlantı üzerinden iTunes eşzamanlaması
- Apple'a hata raporu gönderimi

gibi işlemlerin pil ömrünü kısallttığı gözlendi.

Eğer siz de bu cihaza sahipseniz ve pil problemi yaşıyorsanız, bu işlemlerin ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Umuyoruz ki Apple, yakın zamanda bununla ilgili bir güncelleme çıkarak.

Bu arada The Guardian web sitesinde sorun için yapılan açıklamaya göre ise sorun, iPhone 4S'in "Saat Dilimi Ayarı" içindeki bir yazılımsal hatadan kaynaklanıyor.

Buna göre bir iPhone 4S kullanıcısı, farklı bir zaman dilimine sahip yere gittiğinde ve "Saat Dilimi Ayarı" açıksa saati bir konum sunucusu yoluyla değiştirmeye çalışıyor. Ancak görünüşe bakılırsa zaman dilimi seçeneği bazı iPhone 4S'lerde çalışmaya devam ediyor ve telefon yeni bir zaman bölgesine girmese bile sunucuya bağlanıyor.

Kısaca bu olası hata, iPhone 4S'in kablosuz konum özellikleriyle bir araya gelidğinde pili normalden çok daha hızlı tüketebiliyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi