iPhone'larda saat krizi!

iPhone'larda saat krizi!
Bazı akıllı telefon kullanıcıları güne 23 dakika erken başladı.

Sabah saatlerinde bazı akıllı telefonların saati 23 dakika ileri gösterdi.

 

Telefonlarının alarmını sabah uyanmak için kuran akıllı telefon  kullanıcıları, güne sürprizle başladı. Alarmın çalmasıyla uyanan kullanıcılar, bir süre sonra saatlerinin 23 dakika ileri olduğunu fark etti.

 

Bazı kullanıcılar ise işe ya da okula vardıklarında telefonlarının saati  ileri gösterdiğini fark etti. Bazı kullanıcılar kol saatlerinin, bazıları  araçlarının saatlerinin yanlış olduğunu düşünerek saatlerini telefonlarına göre  ayarladı.

 

Akıllı telefonların 23 dakika ileri göstermesi sosyal medyaya ya yansıdı.  Akıllı telefonlar kullanıcıları mağduriyetlerini Twitter'da, şöyle dile getirdi:

-iPhone'lara ne oldu?

-iPhone kullananlar saatlere dikkat! Iphone'un saatleri patladı.

-iPhone bugün bize oyun oynuyor. Gece 3'te eve gel uyu, Zaten 4 saat  uyuyacağım diye üzül bir de Iphone sizi 23 dakika önce uyandırsın.

-iPhone'dan kullanıcılarına 20 dakika hediye bugün 20 dakika fazla uyanık  kalacağız."

 

 

Sorunun kaynağı tam olarak bilinmiyor. Uzmanlara göre iOS güncellemesi neticesinde saatlerde bu sorun yaşanmış olabilir. Zira daha önce yapılan iOS güncellemelerinde de benzer bir olay meydana gelmişti. Twitter'da tepkisini dile getiren kullanıcıların bir kısmı ise saatin ileri kaymasını bağlı olduğu operatörüne bağladı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi