iPhone’la ‘gTar’ keyfi

iPhone’la ‘gTar’ keyfi
iPhone ile kullanılan gTar aparatı, kullanıcıya gerçek gitar keyfini yaşatıyor.

Gerçek gitar çalmak istiyorsanız ama öğrenmesi zor geliyor ise bu cihaz sizin için bulunmaz Hint kumaşı. Gerçek gitarın tabi ki tam olarak yerini alamaz. Ama olay şu ki, Incident, iPhone ile birleşince kolaylığına ve yaptıklarına siz de şaşıracaksınız.

Kickstarter ürünü olan gTar, dijital deneyimi kolayca herkese yaşatıyor, müzik tercihi ne olursa olsun, gitar keyfini hissediyorsunuz. Enstrümanın kullanımı gayet basit, iPhone’u gövdesine sabitledikten sonra, iOS uygulamasını indirmeniz yeterli. Nasıl oynanacağını gösteren kılavuz ile her şeyi kolayca öğreniyorsunuz.

İşte size gTar deneyimini tanıtan küçük bir video.

 

 

Incident firması gTar’ın telif hakkına sahip firma. Geçen hafta New York’taki bir fuarda cihaz tanıtıldı. iPhone ile çalıştığı için reklam amaçlı olduğunu söyleyenler de oldu.

Oyunun üç farklı modu var: kolay, normal, zor. Kolay modda yapmanız gereken sadece açılış tellerini kullanmak. Normal modda ise kullanıcı hem telleri hem de perdeleri hissediyor. Zor ayarında ise, gTar şarkının her notasını çalmanızı istiyor.

SmartPlay özelliği sayesinde, zor şarkılarda yanlış çaldığınız notaları sessiz hale getirebiliyorsunuz.

Cihaz iPhone destekli olduğundan beri, Free Play ses özelliğini de kullanma imkanı sağlıyor. Çeşitli ayarlar yaparak gitar seçiminizi değiştirebiliyor, hatta keyboard, synthesizer veya bateri de çalabiliyorsunuz. Free Play ayrıca, sese efektler vermek için ayrı bir ped ve LED’lere tam kontrol sağlamak için de ayrı bir panel sağlıyor.

Ürün henüz  Türkiye’de satışa çıkmadı ama yurt dışındaki fiyatları da çok alınası değil. Evet özellikleri gayet iyi ama bu tür cihazlarda fiyat hep daha ön planda olmuştur.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi