iPhone'dan ip kamera izlemek

iPhone'dan ip kamera izlemek
Evinizdeki, iş yerinizdeki ya da çocuğunuzun okulundaki ip kameraları iPhone'nunuzdan izlemek mümkün.

Uygulama gayet basit yükledikten son çalıştırdığınızda karşınıza gelen ekranda sol alttaki, + butonuna basarak kameranızın ip adresini, port bilgisini (genelde 80 olur) ve kullanıcı adınızla birlikte şifrenizi girerek kaydettinkten sonra kameralarınızı heryerden izleyebilirsiniz.

Evinize böyle bir kamera güvenlik sistemi kuracaksanız sizi bu kamera sistemi biraz daha pahalı fakat bu cep telefonları ile uyumlu şeklinde kandırmalarına izin vermeyin. IP kaemra olarak çalışan bütün sistemleri iPhone ile bu uygulama üzerinden izleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulama tek kamera için ücretsiz.

Bu tarz internet üzerinden yoğun veri transveri yapan uygulamaları kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var.

GSM oparatörleri malesef Türkiyede kotalı internet kullanımı sunuyor bu yüzden video izlerken kotanızdan önemli ölçüde kullanım olacağını hatırlatalım.

1 günde yapacağınız 15-20 saniyelik 3 kez kameralarınızı izlemek aylık 1 GB kottalı internetinizde sorun teşkil etmeyecektir fakat bunu mutlaka kontrollü şekilde kullanmalısınız.  

iphone_ip_kamera_1
iphone_ip_kamera_2
iphone_ip_kamera_3
iphone_ip_kamera_4

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi