iPhone, iPad, iPod, iMac tasarımcısına 'Sir' ünvanı verildi

iPhone, iPad, iPod, iMac tasarımcısına 'Sir' ünvanı verildi
Apple'ın efsane ürünlerinin tasarımının baş sorumlusu Jonathan Ive, Britanya İmparatorluğu'nun Şövalyesi olarak ilan edildi.

Apple denince aklımıza Steve Jobs, Steve Wozniak ve şimdi de Tim Cook geliyor. Fakat Apple'ın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan asıl ürünleri iPod, iPad, iPhone ve iMac'in arkasındaki asıl isim İngiliz tasarımcı Jonathan Ive. iMac'in şeffaf kasasını bizzat tasarlayan Jonathan Ive, bir nevi Apple'ın o andan sonra girdiği farklı tasarım yolunun asıl mimarı olarak görülüyor.

Şu anda Apple'da Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı olarak görev alan Ive, ülkesinin en büyük onurlarından bir tanesi olan şövalyelik ünvanıyla ödüllendirildi. Kendisine Knight Commander of the British Empire (KBE) yani kısa haliyle şövalyelik verilen Jonathan Ive'ı artık insanlar Sir Jonathan olarak bilecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi