iPhone için sıraya girdiler

iPhone için sıraya girdiler
Apple'ın yeni telefonu iPhone 5 için 8 ülkede online olarak ön siparişler alınmaya başlandı.

ABD'nin yanı sıra İngiltere, Avustralya, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve Hong Kong'ta 21 Eylül'de raflardaki yerini alacak olan iPhone 5, teknoloji dünyasında biraz hayal kırıklığıyla karşılansa da İngiltere'nin ilk iPhone 5'ine sahip olmak için başkent Londra'da bulunan Apple mağazası önünde 2 kişiden de oluşsa ilk kuyruk oluştu.

 

 

İngiltere'nin Leicester kentinden Londra'ya gelen George Horne ve Richard Wheatcroft adlı Apple hayranları, ülkedeki ilk iPhone 5 sahibi olan kişiler olmak için önceden sıraya girdi. Öte yandan iPhone 5 hakkında analistlerin yayımladığı "iyimser" tahminlere yenileri eklendi.

 

Goldman Sachs, Deutshe Bank ve UBS gibi yatırımkuruluşları Apple için fiyat beklentilerini 810 dolara kadar çıkarınca, şirket hisseleri 2 günde yüzde 5'in üzerinde artışla 695 dolara kadar çıktı. Apple'ın piyasa değeri de tümzamanların rekorunu kırarak 650milyar doları buldu.

 

 

iPhone 5 için 8 ülkede ön siparişler verilirken, 21 Eylül’de başlayacak olan satışlar için ABD'liler kolay yolu buldu. iPhone uygulaması da olan e-iş platformu Task Rabbit, Apple mağazası önünde saatlerce sıra baklemek istemeyenler için kuyruğa girecek eleman servisi sunuyor. Şirket, 55 dolarlık bir ücret karşılığında müşterilerine ABD'de San Francisco, New York ve Palo Alto'daki Apple mağazalarında sırada bekleyecek bir elemanını tahsis ediyor.

 

 

Enstitüsü’nün 1 Haziran 2012 tarihinde verdiği kararla, 4. nesil SIM standardı olarak belirlen "nano-SIM", Apple’ın iPhone 5’i ile piyasaya sunulurken; Türkiye’de de ilk kez bugün Avea bayilerinde iPhone kullanıcıları ile buluşacağı belirtildi. Avea'dan yapılan açıklamada, nano- SIM'lerin, 12.3 x 8.8 x 0.67 mm’lik ölçüleriyle, micro-SIM'lere göre yüzde 40 daha ince olduğuna dikkat çekildi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi