iPhone 5S için ipucu!

iPhone 5S için ipucu!
Apple'ın yeni iş ilanı, iPhone 5S'te bu etkileyici özeliğin de olacağı iddialarını yine ateşledi!

Apple'ın yeni farkedilen bir iş ilanı, şirketin iPhone 5S'te ve fazlasında bir parmak izi tarayıcısı kullanabileceği iddialarını güçlendiriyor.

 

Şirketin Florida'daki Space Coast'ta Melbourne Design Centre için yeni bir yazılım mühendisi avına çıktığı anlaşıldı. Bu bölge, Apple'ın geçen sene 365 milyon dolara aldığı parmak izi sensörü uzmanlarının bulunduğu AuthenTech ile aynı bölgeye denk geliyor. Apple web sitesindeki bu tek Florida tabanlı iş ilanında "donanımı yapılandırmak ve denetlemek üzere alt seviye kod yazacak" yetenekte bir kişi aranıyor.

 

İş ilanında parmak izi tarayıcılarından bahsedilmese de, başvuranların donanım ve firmware etkileşiminde tecrübeye sahip olmaları gerekiyor. Burada parmak izi tarayıcısının ve ilgili yazılımla arasındaki iletişimin kastediliyor olması muhtemel.

 

Apple'ın gerçeğe dönüşmeyen birçok teknolojiye yatırım yapmadığını da hatırlatmamız gerekiyor. Bir sonraki iPhone'da gerçekten parmak izi güvenliğinin olup olmadığını öğrenmek için biraz daha sabretmemiz gerekecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi