iPhone 5S Haziran'da satışa hazır!

iPhone 5S Haziran'da satışa hazır!
Samsung'un Galaxy S4 hamlesinden sonra, iPhone 5S Haziran'da piyasada olacak.

Samsung'un geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Galaxy S4'ten sonra gözler Apple'ın iPhone 5S hamlesine çevrilmişti. Ve sonucu merakla beklenen karşılaşmaya sahne olacak haberler yavaş yavaş gelmeye başladı. Gelen son haberlere göre, Apple hayranların merakla beklediği yeni iPhone modeli Haziran ayında piyasada olacak.

 

Müjdeli haberi veren analist Gene Munster, Haziran ayında çıkacağını söylediği iPhone 5S'in ilk ay için 4 milyon adet satacağını belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, iPhone 5 çıktığı ilk haftada tam 5 milyon satmıştı. Munster'ın iPhone 5S için öngördüğü üçüncü çeyrek performansı ise 30 milyon satış adetine ulaşması.

 

Peki iPhone 5S ne gibi yenilikler sunacak? Apple'ı yakından takip eden birçok analist, yeni iPhone'un daha hızlı bir işlemci, daha iyi bir kamera ve geliştirilmiş yazılım ve donanım özelliklerine sahip olacağını belirtiyor. Aynı zamanda NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisi, iPhone 5S'te olması beklenen bir diğer özellik.

 

Öte yandan Apple'ın geçtiğimiz yıl güvenlik hizmetleri sunan AuthenTec firmasını satın alması, akıllara iPhone 5S'te parmak izi teknolojisi kullanılacak mı sorusunu getirmişti. Ancak Munster, söz konusu teknolojiyi büyük ihtimalle iPhone 6'da göreceğimizi belirtiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi