iPhone 5S, 20 Haziran'da tanıtılacak!

iPhone 5S, 20 Haziran'da tanıtılacak!
Apple'ın yeni iPhone'u haziran ayı içerisinde tanıtabileceğine dair haberlerin ardından, şimdi de bu tanıtım için kesin bir tarih konuşulmaya başlandı.

iPhone 5S'in 20 Haziran tarihinde görücüye çıkacağı ve temmuz ayının ilk günlerinde satışa sunulacağı iddia ediliyor. Apple'ın daha önce haziran ayında duyurular yaptığı göz önünde bulundurulunca, ortaya atılan iddialar garipsenmiyor.

 

iPhone 5S'in haziran ayında tanıtılması durumunda, şirketin eylülde de düşük fiyatlı iPhone'u tanıtacağı konuşuluyor. Apple'ın yaptığı yeni bir patent başvurusu, bu düşük fiyatlı modelin seramik bir kasaya sahip olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Söz konusu patent başvurusuna göre, Apple'ın düşük fiyatlı iPhone'da zirkon ve alüminyum oksit gibi malzemeler kullanması da seçenekler arasında. Zirkon radyo dalgalarının iletimini kolaylaştırması nedeniyle elektronik ürünlerde sıklıkla tercih edilen bir materyal.

 

iPhone 5S'in tanıtımının haziranda gerçekleşeceği yönündeki haberler, akıllara tanıtımın Apple'ın her yıl düzenlediği WWDC'de yapılacağı ihtimalini getiriyor. Etkinliğin geçtiğimiz yılki tarihlerine bakıldığı zaman 20 Hazirandan önce sona erdiği görülse de, Apple'ın bu yıl WWDC tarihinde bir değişiklik yapabileceği konuşuluyor. Şu sıralar yeni ürünlerinin tanıtım ve çıkışı için genellikle sonbaharı tercih eden Apple için yaz ayları da oldukça tanıdık. Şirket iPhone 4′ü 2010 yılının haziran ayında WWDC'de tanıtmış ve ardından piyasaya sürmüştü.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi