iPhone 5'in Türkiye tarihi!

iPhone 5'in Türkiye tarihi!
Uzun süredir ülkemize ne zaman gireceği merak edilen iPhone 5 için resmi tarih sonunda açıklandı.

Başta Amerikan pazarını hedef alan Apple, yaptığı yeni bir açıklama ile iPhone 5'in 50'den fazla ülke pazarına daha gireceğini duyurdu.

 

 

İlk olarak Aralık ayının yedisi itibariyle Güney Kore'de satışına başlanılacak olan cihaz, 1 hafta sonrasında şu ülke pazarlarına da girecek: Arnavutluk, Antigua ve Barbuda, Ermenistan, Bahamalar, Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, Kosta Rika, Kıbrıs, Ekvador, Grenada, Endonezya, İsrail, Jamaika, Ürdün, Kuveyt, Makedonya, Malezya, Moldova, Karadağ, Panama, Paraguay , Filipinler, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Venezuela.

 

 

Yani Türk kullanıcıların iPhone 5'i resmi olarak satın alacağı tarih; büyük ihtimalle 14 Aralık olacak.

 

 

Bu ilk dalganın hemen ardından, ayın 21'i itibariyle ise iPhone 5, Barbados, Botswana, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Gine, Fildişi Sahili, Kenya, Madagaskar, Mali, Mauritius, Fas, Senegal Nijer, St Kitts, Saint Lucia, St.Vincent & Grenadines, Tunus, Uganda ve Vietnam gibi ülkelerdeki kullanıcılar tarafından da satın alınabilir hale gelecek.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi