iPhone 5: Teknolojide gelinen son nokta

iPhone 5: Teknolojide gelinen son nokta
Apple iPhone 5 için son hazırlıkları yapıyor.

Bundan bir kaç sene önce fark edilen bir teknoloji Apple mühendislerine yeni jenerasyon iPhone 5 için güçlü fikirler vermişti. Yeni çıkacak iPhone 5 bize kanıtlıyor ki hiç bir Apple ürünü, ne kadar haber çıkarsa çıksın, Apple yetkilileri basına duyurmadığı sürece gerçekten gerçek değildir.

Yetkililer sonunda bir açıklama yaptı ve iPhone'da Liquidmetal denen bir teknoloji kullandıklarını belirtti. Bu teknoloji iPhone 5'in performansını ve yeni nesil akıllı telefonların kaderini nasıl etkileyecek hep birlikte göreceğiz.

 Büyük bir ihtimalle Apple Liquidmetal teknolojisinin kullanıldığı parçaların ve cihazların sayısını arttıracak. Bu teknoloji iPhone 4 ve iPhone 4S'de sim kart ejektörü olarak kullanılmıştı. Apple yeni cihazın pek çok parçasında kullanacak ve bunun kullanımı kolaylaştıracağı öngörülüyor.

Gösteri sırasında Liquidmetal teknolojisinden göze çarpan yetenekler şöyle: 

Ne görüyorsanız veya duyuyorsanız daha güçlü olduğunu hissedeceksiniz. Telefonun bütün gövdesi Liquidmetal olmayacak, aksi halde telefon tavşan gibi zıplayabilir. Darbelere karşı daha dayanıklı bir telefon görebiliriz. Tabi önce bir kaç testten geçmesi lazım.

Eminim hepiniz iPhone 5 ile ilgili bir çok haber okumuşsunuzdur. Korkarım hoşunuza gitse de gitmese de 2012'nin son aylarına kadar okumaya devam edeceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi