iPhone 5 nano SIM kartla çalışacak

iPhone 5 nano SIM kartla çalışacak
iPhone 5'i satın alırken micro SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecek.

Apple, iPhone 5'in öncekinden de küçük bir SIM kartla geleceğini onayladı.

 

Yeni sim kart öncekilere göre yüzde 40 daha küçük ve daha ince olacak. Kartın bu yapısı, iPhone 5'in daha ince olmasına izin veriyor.

 

Bundan önce kullanılan microSIM kartların çıkmasından daha henüz 2 yıl geçmesine rağmen, kullanıcıların yeni iPhone 5'e geçiş yapabilmeleri için yeni SIM kartlara sahip olmaları gerekiyor.

 

Vadofone'un yaptığı açıklamaya göre stoklarındaki 500.000 nanoSIM kart, iPhone 5'in piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanıcılarla kavuşmayı bekliyor. Bu haber, iPhone 5'e hemen geçmek isteyen kullanıcıların SIM kartlarını değiştirmek için biraz uğraşacakları anlamına geliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi