iPhone 5 kaça gelecek?

iPhone 5 kaça gelecek?
Apple'ın 21 Eylül'den bu yana 47 ülkede satışa çıkardığı en yeni nesil akıllı telefonu iPhone 5'in, 14 Aralık'ta Türkiye'de de satışına başlanacak.

Böylece bugüne kadar paralel ithalat yöntemiyle teknoloji perakende zincirlerinde sınırlı sayıda raflara giren iPhone 5, Türk tüketicisiyle de resmen buluşmuş olacak.

 

 

Edindiğimiz bilgilere göre Türkiye'de Turkcell, Vodafone ve Avea tarafından gelecek hafta cuma günü satışını başlanacak olan iPhone 5 için en düşük fiyatın 2.640 TL olması bekleniyor.  GSM operatörlerinin önceki yılların aksine kontratsız olarak satmamayı öngördüğü iPhone 5 için en düşük aylık taksit tutarının 110-115 TL arasında olması beklenirken, 24 aylık kontrat karşılığında Apple'ın yeni nesil akıllı telefonunu, tüketiciye 2.640 TL ile 2.760 TL'den başlayan bir fiyata malolacak. Bu fiyata, cihazla birlikte kullanılabilecek farklı kotalardaki internet paketleri de dahil olacak.

 

 

Turkcell, Vodafone ve Avea'nın resmi iPhone 5 paket fiyatlarını önümüzdeki günlerde açıklaması beklenirken, her 3 operatörün de iPhone 5 için 7 Aralık Cuma gününden itibaren internet siteleri üzerinden ön sipariş almaya başlayacak. 14 Aralık'ta Türkiye'nin de araladında bulunduğu 34 ülkede satışa çıkacak olan iPhone 5'in ekranı 4 inç büyüklüğünde. 0.76 cm kalınlığındaki telefonun ağırlığı 112 gram. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi