iPhone 5 ile tanışmak için kesin tarih 12 eylül

iPhone 5 ile tanışmak için kesin tarih 12 eylül
Hakkında sürekli spekülasyon üretilen Apple iPhone 5 modeli üstündeki sır perdesi aralanıyor.

Tahmin edildiği gibi Apple’ın heyecanla beklenen lansman tarihi 12 Eylül olarak açıklandı. iPhone 5′in tanıtılacağı tahmin edilen ve hatta gönderilen basın davetiyelerinden kesin olduğu anlaşılan etkinlik yine gündemi oldukça meşgul edecek gibi duruyor.

 

Gönderilen davetiyede 12 Eylül tarihini işaret eden 12 rakamının gölgesi, 5 olarak görülüyor. Bu da iphone 5'in 12 Eylül'de ortaya çıkacağını neredeyse kesinleştirmiş oldu.

 

Yeni iPhone modelindeki en büyük değişikliğin ekran boyutunun büyümesi olacağı tahmin ediliyor. Ekranı büyük ihtimalli 4 ya da 4.3 inç olması beklenen iPhone 5'te NFC (Near Field Communication - Yakın Alan İletişimi) teknolojisinin bulunması kesin gözle bakılıyor.

 

Ancak iphone 5 yalnız gelmiyor. SÖylentiler, iPad'in mini sürümünün de bu tarihte lanse edilebilme ihtimali üzerinde duruyor. Ancak bir kısım görüş ise iPad Mini'nin ekime kalacağını savunuyor.

 

Cihazlar dışında iOS 6 da son kullanıcıya bu tarihte sunulacak. iOS 6, iPhone 3GS dahil tüm üst versiyon iPhone'larda çalışacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi