iPhone 5 için yeni metal ağırlıklı konsept

iPhone 5 için yeni metal ağırlıklı konsept
iPhone 5 için birçok söylenti ortalıkta dolaştı ve birçok konsept sunuldu. Son konsept daha fazla metal içeriyor.

iPhone 5 için oluşturulan en yeni konsept, metalik parça ağırlıklı olmasıyla göze çarpıyor. 4-inç ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılan cihaz, şüphesiz full HD olacak ve işletim sistemi de daha yüksek seviye olacak. Cihazın eski sürümleri 3.5-inç ekrana sahipti.

 [Fuse]chicken’dan alınan bu resimlerde en müthiş olan şey ise, cihazın diğer konseptlerde olduğu kadar çılgın ve inanılmaz olmaması. Demek istediğim, gördüğümüz bazı konseptler çok harika hatta harikadan öte özelliklere sahip ama fazla ‘uçuk’. Bu konseptin sunumları düşününce daha mantıklı ve daha olası geliyor.

Hep birlikte, son birkaç yılın en çok beklenen cihazını bu yazdan sonra veya daha erken bir vakitte  raflarda göreceğiz. Bakalım daha kaç konsept sunumu çıkacak.


iphone5_tech


Söylentilere göre yeni nesil iPhone 5 resimlerde gördüğünüz gibi olacak ve 4-inçlik ultra parlak, high-definition görüntüsü olacak. Önde 5 megapixel, arkada 10 megapixel iki kamerası, ve diğer cihazlarda bulunmayan mega-gelişmiş hoparlör sistemi olacak.

Cihaz Türkiye gibi çeşitli operatörler kullanan ülkeler için microSIM kart girişi ile piyasaya çıkacak.

Yeni iPhone 5’in kasası da zarifliğiyle dikkat çekiyor. 4.14 x 2.25 inç boylarında ve inceliği ise sadece 7 milimetre.

Donanım ve kasa olarak full metal olması biraz abartılı olabilir çünkü bu durum cihazın wireless sinyalleri almasını engelleyebilir. Belki biraz plastik olacaktır ama bu görünüşü yine de hoş değil mi sizce de?

 

iphone5 pc kablosu ile
iphone5 konsept
iphone5
iphone 5
ipone5 arkası
iphne5 mockup

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi