iPhone 5 Haziran'da piyasada!

iPhone 5 Haziran'da piyasada!
Apple hayranlarının merakla beklediği iPhone 5 modelinin yaz başında çıkacağı iddaa edildi!

iPhone 4S ile oldukça ses getiren Apple'ın merakla beklenen iPhone 5 modelinin Haziran ayında piyasaya çıkacağı iddaa edildi. Ayrıca bazı özellikleri ile ilgili bilgilerde dışarıya sızmaya başladı. Apple'ın iş ortaklarından olan Foxconn'un bir çalışanının dışarıya sızdırdığı bilgiye göre şirket, yeni nesil iPhone modelinin üretimine kısa süre sonra başlayacak. Şuan fabrikada örnek bir model olduğu bilgisini veren çalışan, üretim tarafında bu ürün için çalışmaların yapıldığını ifade ediyor. 

Foxconn çalışanın vermiş olduğu bilgilerden en dikkat çekeni ise yeni çıkacak olan iPhone 5'lerin boyutunun nasıl olacağı. iPhone 5 bundan önceki iPhone 4 ve 4S'e göre daha büyük bir ekrana sahip olacak. Aynı zamanda daha ince ve işlemci tarafından daha güçlü olacağı iddaa ediliyor. En çok merak edilen konulardan biri olan pil gücü ise bundan önceki modellere göre daha uzun ömürlü olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi