iPhone 5 beklenenden erken gelebilir

iPhone 5 beklenenden erken gelebilir
Apple'ın yeni iPhone'u beklenenden önce piyasaya çıkar mı?

Hakkında hergün farklı bir söylenti çıkan ve mobil dünyasının en önemli başlıklarından biri olan iPhone 5 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

 

Apple Insider'a göre iPhone 5 beklenenden daha erken bir zamanda ortaya çıkabilir. İddiaya göre Apple batarya konusunda sıkıntı yaşıyor ve gene iddiaya göre firma bu sorunu aşıp batarya üretimini biraz daha arttırırsa iPhone 5 eylül ayında piyasada olabilir.

 

iPhone 5'in Eylül ayında çıkma olasılığı tamamen finansal durumlar yüzünden ortaya çıkıyor. Apple'ın 2012'nin üçüncü mali çeyreği sonuçları iyi görünüyor. Çeyrekte 17 milyon iPad ve 26 milyon iPhone satıldı. Ancak borsa bu durumdan Apple kadar memnun değil. Çoğu analiste göre Apple, iPhone satışları konusunda bekleneni verebilmiş değil.

 

GottaBeMobile sitesine göre Apple, yeni iPhone'u bu nedenle biraz daha erken, yani önümüzdeki Eylül ayında piyasaya sürebilir. Bu hareketle Wall Street'i memnun etme ve hisse senetlerini değerlendirme amacına ulaşabileceği düşünülüyor.

 

Bu durumu pek olası görmediğimi söylemeliyim. Çünkü halihazırda büyük bir hızla yeni iPhone'un üretimi sürüyor. Önümüzde Eylül'e sadece 1 aylık bir süre kalmışken, Apple'ın en azından donanım açısından %100 stabiliteye ulaştığını düşünmüyorum. Bu yüzden Ekim ayı hem kullanıcı memnuniyeti, hem de şirketin planlaması açısından en uygun çıkış tarihi gibi görünüyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi