iPhone 5: 3 - Galaxy S3: 2!

iPhone 5: 3 - Galaxy S3: 2!
iPhone 5 Galaxy S3'ten çok sonra satışa çıkmış olsa da, bu alanda rakibini geride bırakmayı başardı!

E-reklam şirketi Chitika'nın raporuna göre daha şimdiden, mobil cihazlar arasında web trafiğinin yüzde 3'ünü iPhone 5 kullanıcıları oluşturuyor. Galaxy S3'ün bu alandaki payı ise sadece yüzde 2.

 

 

Tüm cihazlar üzerinden kıyaslandığında da Apple'ın önde olduğu görülüyor. iOS cihazlar mobil internetin yüzde 47'sini işgal ederken Samsung'un bu alandaki oranı yüzde 17.

 

 

Tabi bu rakamlar, kimin ne kadar cihaz sattığını hiçbir şekilde göstermiyor. Konu sadece mobil internet trafiği. Araştırmanın sonucu, Chitika tarafından, iOS kullanıcılarının internetle daha fazlaiçli dışlı olmasına bağşanıyor.

 

 

Chitika, raporunu 7 günlük bir çalışma sonucu oluşturmuş. Dolayısıyla raporun ne derece sağlıklı olduğu tartışmalı olsa da akıllı telefon pazarının artık iki başlı bir mücadeleye döndüğü açık.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi