Iphone 4S ler sorun hala devam ediyor

Iphone 4S ler sorun hala devam ediyor
Her yeni cihazda olay olan Apple bu kez de sorunla karşılaştı.

Bir çok Iphone 4S kullanıcısı cihazlarını aldıktan sonra batarya sorunu ile ilgili şikayetlerini dile getirmişlerdi. Apple sorunu hemen araştırıp, varlığını kabul etmiş ve sorunun tamamen yazılımsal bir problemden kaynaklandığını açıklamıştı ve en kısa sürede yayınlanacak bir güncelleme ile soruna çözüm getirileceğini bildirmişti. Bahsedilen güncelleme bir kaç gün önce yayınlandı. Herkes sorunun çözüldüğünü düşündü ancak, güncellemeyi yükleyen bir çok Iphone kullanıcısı güncellemenin pek işe yaramadığını iletmeye başladılar.

Apple dan yapılan açıklama ise, "Sorunu araştırmaya devam ediyor". iOS 5 güncellemesini yapan ve batarya sorunundan şikayet eden kullanıcılar, umutlarını güncellemeye bağladıkları bir anda, yayınlanan güncellemeninde sorunlarına çare olamaması Apple adına ciddi bir sorun şu ana kadar çıkarmadı. Ama unutmayalım ki IPhone 4 ü çıkardığında, sinyal sorununu da yazılımsal hatalara bağlamış ve sonrasında sorunun yeni anten tasarımından kaynaklandığını bildirmişti. Sorunun çözümü için ise kullanıcılara koruma kılıfı ücretsiz göndermiş ve bu şekilde sinyal problemini aşmaya çalışmıştı. 

Acaba bu sefer de sorun eğer yazılım kaynaklı değilse (özellikle IPhone 4S kullanıcıları için) Apple kullanıcılara ne gönderecek ? Ne dersiniz ?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi