iPhone 4S, iPhone 4’ten Çok Sevildi

iPhone 4S, iPhone 4’ten Çok Sevildi
Yeni iPhone, Apple’ın şu ana kadar en çok tatmin eden telefonu oldu.

Ekim ayında satışa çıkan iPhone 4S, eski iPhone modellerini geride bırakarak Apple’ın en çok satan akıllı telefonu olmayı çoktan başardı. iPhone 4S, şirketin yanı sıra müşterilerin de yüzünü güldürüyor. ChangeWave adlı Pazar araştırma firmasının verilerine göre yeni iPhone, Apple kullanıcılarını şu ana kadar en çok tatmin eden telefon oldu.

Müşterilerin %96’sı yeni telefonlarından genel anlamda memnunlar. Bu oranın %77’sini çok tatmin olan müşteriler, %19’unuysa orta düzeyde tatmin olanlar oluşturuyor. iPhone 4S, %1’lik ufak bir kesimi orta düzeyde tatmin etmezken, %1’lik başka bir kesimiyse hiç tatmin etmedi.

iPhone 4S’in tatmin etme rakamlarını, bir önceki modelle karşılaştırdığımız zaman Apple’ın ilerleme kaydettiğini görüyoruz. iPhone 4’ün orta düzeyde tatmin etme oranı %21 ve çok tatmin etme oranıysa %72’ydi.

%49’lık oranla kullanıcıların en çok sevdiği iPhone 4S özelliği Siri oldu. Siri’den sonra en çok sevilen özellikler sırasıyla; kullanım kolaylığı, 8MP kamera, hızlı Internet tarayıcı, ekran çözünürlüğü, iCloud servisi, uygulamalar, birden çok bilgisayarla senkronize olabilme ve multitask şeklinde.

En Apple bağımlısı müşteriler için bile iPhone 4S dört dörtlük bir telefon değil. Batarya süresinin yetersiz olması, kullanıcı memnuniyetsizliklerinin başında geliyor. Bataryadan sonra çok yapılan şikâyetler sırasıyla şöyle; 4G eksikliği, ekran boyu, 3G kalitesinin yetersizliği, konuşmanın yarıda kesilmesi, rehberin zor kullanımı, el kullanmadan yazabilme özelliğinin eksikliği, ses kalitesinin düşüklüğü.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi