iPad3'ten haber var

iPad3'ten haber var
iPad3'te ekranlar yüksek çözünürlüklü olacak...

iPad3 tüm dünyada merakla beklenmekte. Digitimes'ın haberine göre, Samsung, LG ve Sharp, yeni iPad için şimdiden 1 milyon adet yüksek çözünürlüklü ekran üretmişler. Söylentilere göre kasım ayı sonuna kadar 2 milyon ekran daha üretileceği ve bu ekranların, yeni iPad'i de üretecek olan Foxconn'a verileceği doğrultusunda.

Yüksek çözünürlüklü ekran için öngörülen boyutlar 2048 x 1536 piksel. Mevcut iPad ve iPad2 de ise şu anda 1024 x768 piksel ekran çözünürlüğün bulunduğunu düşünürsek yeni ekranlarda 4 kat daha kaliteli görüntü elde edilebilecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi