iPad3 gerçekten harika olacak!

iPad3 gerçekten harika olacak!
iPad2 kullanıcıları cihazları ile oldukça keyif almasına rağmen Apple, iPad3 için çalışmalarına devam ediyor.

Apple iPad 3'ü elbette üretecek. Apple'ın iPad3'ü tanıtmak için bekleyeceği tarih ise Nisan 2012 civarında olacak. O zamana kadar iPad 3 için pekçok söylenti olacak. Şimdiye kadar Apple iPad3 için en ilginç söylentileri ve yapılan tahminleri topladık. Bu söylentilerin hangisi pan olacak bunu da elbetde zaman anlatacak.

10 Şubat - Daha az fiyatlı iPad Mini: iPad'e rekabet olarak çıkartılan ve ucuz olan Amazon Kindle Fire ve Barnes&Noble Nook tabletlere karşı 7 inçlik Mini iPad'lar iyi oldukça tutulan bir ürün olabilir.
5 Mayıs - 3D iPad: Herkes 3D'nin 2011 yılında tabletlerde olacağını öngörmüştü. 3D filmler tam olarak rekabet edebilecek düzeyde değildi. iPad 3 için ise 3D ekran teknolojisi büyük bir başarı olabilir. Mevcut jiroskop sensörü ile videoları izlerken gözlük kullanmaya bile gerek kalmayabilir.
7 Haziran - İki iPad3 model: 2012 yılında iki iPad3 modeli çok tutulacak. 7 inç iPad Mini ile 10 inç orijinal model yan yana geldiğinde büyük ses getirecek. En büyük yankıyı ise bunlarla birlikte gelecek olan IOS 5 getirecek.
26 Ağustos - iPad 3 A6 işlemci kullanacak: Apple'nin yeni nesil iPad'lerin yeni nesil işlemciler ile gelmesi bekleniyor. Yeni nesil işlemciler için iPad'lar hem daha hızlı olacak hem de en önemlisi ve herkesi mutlu edecek uzun pil ömrü olacak.
6 Eylül - iPad 3 ince pil kullanacak: Apple'nın gelecekteki hedeflerinden biri de mobil teknolojilerin biraz daha ince olması. Bunun için iPad3'lerde daha ince bir pil tasarımıyla daha hafif bir özellik kazanılacak.
15 Ekim - iPad Siri: Daha iyi bir kamera ve Siri adına yeni bir asistan. Apple iPhone 4S iki özelliği ile yurt dışında tümüyle satılmış durumda. iPad3'lerde de bu özelliklerin beklenmesi iPad2 kullanıcılarını bile bu ürünü bekler hale getirecek.
26 Ekim - iPad 3 QXGA ekran: Apple'ın iPhone ve iPad'lerde ekran teknolojisini yükseltme içinde olması iPad3'lerde eskisi gibi 1024*768 çözünürlüğün yerine QXGA çözünürlüğünün yani 2048*1536 piksel çözünürlüğünün gelmesi bekleniyor.
16 Kasım - iPad3 Qualcomm 4G LTE Gobi 4000 yongası kullanacak: iPhone 4S içinde bulunan Qualcomm mobil çiplerden yararlanarak iPad3'ler için yeni bir çip üretilecek. 4G uyumlu olan mobil çip iPad3'lerde olacak ve Apple'ın ürettiği ilk 4G cihazı olma özelliği kazanacak.
22 Kasım - iPad 3 daha düşük güç kullanacak: Yeni nesil işlemciler, son teknoloji ve yüksek çözünürlüklü bir ekran ile ince bir görünüm kazanacak iPad3'ler daha az güç kullanacak.  

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi