iPad tahtını kaptırdı!

iPad tahtını kaptırdı!
Amerika’da tüketiciler üzerinde yapılan bir araştırma, artık Amerikalının yeni yıl hediyesi olarak iPad yerine Google Nexus 7 beklediğini ortaya çıkardı.

TechBargains.com adlı internet sitesinin haberine göre, Google Nexus 7, bu yılın gözdesi iPad’i kıl payı farkla geride bıraktı.

 

1200 kişi ile yapılan araştırmada, tablet almayı düşünenlerin üçte biri Nexus 7’yi tercih ederken, tüketicilerin yüzde 30’u ise iPad’de karar kıldı.  Yüzde 24’lük diğer bir kesim ise, Apple’ın son ürünü iPad Mini’yi tercih etti. Microsoft’un yeni ürünü Surface, Kindle Fire ve Nook Tablet en az arzulanan ürünler oldu.

 

Sitede yayımlanan araştırmada, yılbaşı hediyesi alacak olanların yarısı sevdiklerine tablet hediye etmeyi düşünüyor.  Bu oran, geçtiğimiz yıla göre yüzde 10 artmış durumda.

 

Araştırmaya katılan tablet kullanıcılarının alışveriş öncesi en çok dikkat ettiği özellikler;  ürün hakkındaki olumlu geri dönüşler , ürünü fiyatı ve marka değeri .

 

Her bütçe için uygun tasarıların yapılması, tabletlere artan ilginin başlıca sebebi olarak göze çarpıyor. Şirketler bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı başarıyor.

 

Tablet almayı düşünenlerin yüzde 50’si, alacakları ürünü başkasına hediye olarak vereceğini söylerken, yüzde 34’ü de kendisi için almayı düşünüyor.

 

Tablet kullanıcıları yalnızca eğlence düşkünlerinden ibaret değil. Bu yılın hediye modasında akıllı telefonlar, televizyonlar, laptoplar, bilgisayarlar, oyun konsolları ve e-reader’lar da bulunuyor.

 

Tüketicilerin yaklaşık olarak yarısı, bu ürünler için 250 ila 500 dolar arasında harcama yapmayı düşünüyor.

 

Araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 50’si, bu yıl da geçen yıl yaptığı kadar harcama yapacağını belirtirken, yüzde 28’lik kesim geçen yıla göre daha az harcama yapmayı planlıyor. Dörtte birlik kısım ise harcamalarını arttıracak.

 

Elektronik ürünlerde online alışveriş, bu yıl da tüketicilerin gözdesi olarak öne çıkıyor. Tablet alacakların üçte ikilik kısmı alışverişi internet üzerinden yapmayı planlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi