iPad Mini mi geliyor?

iPad Mini mi geliyor?
Apple 7 Inch boyutunda bir iPad üzerinde çalışıyor.

Apple gerçekten bu yeni sürümü piyasaya sürecek mi yoksa söylenti olarak mı kalacak bunu hep birlikte göreceğiz. Peki ne kadar küçük olacak? iPhone 'un 4.5" olduğunu düşünürsek ondan biraz daha uzun olacak. Bu sonbaharda satışa sunulacağı da bilgiler arasında (Windows 8 ile aynı dönemde). Tahminen 6 milyon adet lansman hazırda olacak ve dünyanın her yerinde 249$ - 299$ arası bir fiyattan satışa sunulacak.

CNET haberine göre: Steve Jobs küçük bir iPad fikrini reddetmiş olsa da, söylentiler Apple 'ın her an mini iPad yapmaya hazır olduğunu yaymaya devam etmişti. Amazon 'da Kindle Fire 'ın düşük fiyattan çok fazla satması, Apple 'ı daha küçük ve daha satın alınabilir bir iPad yapmaya ikna etmiş gibi gözüküyordu. Analistler böyle bir cihazın rakiplerine karşı olağanüstü bir konum sağlayacağını söylemişlerdi.

Öyle ya da böyle, Apple hala tablet teknolojisini domine etmekte. Geçen ay Cupertino merkezli şirket yeni iPad 'i ticari ve eleştirel beğeniye sundu.

KRON 4 Morning News 'in Apple kaynakları da söylentileri doğruladı. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi