iPad Mini Ekim’de Piyasada!

iPad Mini Ekim’de Piyasada!
Aylardır iPad Mini ile ilgili dedikodular gerçek oldu; cihaz ekim ayında geliyor.

iPad’in ekonomik modeli 'Mini'nin Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor. Ancak yeni iPad’in belirtilen satış fiyatı daha önce yapılan tahminlerin üzerinde.

 

Steve Jobs’un ısrarla üretimine karşı çıktığı iPad Mini, Jobs’un ölümünden 1 yıl sonra piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor. 12 Ekim’de yeni jenerasyon iPhone’u tanıtacak olan Apple’ın aynı anda iPad Mini’yi de tanıtması bekleniyordu. Ancak Apple’ın iPad Mini için ayrı bir tanıtım yapması resmi bir açıklama bulunmamasına rağmen kulislerde konuşulmaya başlandı. İlgiyi iki ürüne bölmek yerine ayrı ayrı tanıtım yapılmasının markaya getirisinin daha yüksek olması nedeniyle böyle bir karar alınacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

8 inch’den küçük ekran boyutuna ve 200-300 $ aralığında bir fiyata sahip olması beklenen Mini iPad, Apple’ın düşük fiyat segmentindeki tabletleri de domine etmesi gayesiyle piyasaya sürülecek. 16 ve 32 gb olmak üzere 2 farklı depolama seçeneğiyle pazara girecek olan iPad Mini, Apple’ın tanıtımını yaptığı ürünleri kısa bir süre içerisinde piyasaya sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurursak Ekim ayı sonunda Apple Store’larda yerini alabilir.

 

Apple, iPad Mini'nin piyasaya sürüleceği süreçte, 10 milyon, 2013 yılında ise 35.2 milyon satış rakamı bekliyor. Böylece üst nesil iPad'ler ve iPad Mini'nin katkısı ile birlikte Apple tablet satışlarını 2013 yılında 65.2 milyondan 91.6 milyona yükseltmiş olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi