iPad mini 2 nasıl olacak?

iPad mini 2 nasıl olacak?
iPad mini 2'de retina ekran olacak mı? Peki performansı nasıl olacak?

iPad mini ile beklediği ilgiyi gören Apple, cihazın ikinci sürümü iPad mini 2 ile birlikte bu yılın sonuna doğru raflarda olacak gibi görünüyor. Ancak son iOS 7 beta'sında ortaya çıkan kodlar, özellikle retina ekran konusunda yine kafaları karıştırdı.

 

iPad mini 2 ile Retina ekran deneyimi sunup sunmayacağı yılan hikayesine dönmüş olan Apple, kullanıcılara küçük ekranda yüksek çözünürlüklü performans sunmak konusunda var gücüyle çalışıyor. Ancak her iPad mini 2 kullanıcısının retina ekrana sahip olması şimdilik hayal gibi görünüyor. Yıl sonuna kadar raflarda göreceğimiz iPad mini 2'nin birbirinden farklı özelliklerde modelleri bulunağı söyleniyor. J75, J76 ve J77 kod adlarıyla sunulacak olan ürünlerden biri Wi-Fi desteği gösterecekken, diğerleri 3G ile gelecek. Bunların yanında ise, sadece J85 modeli Retina ekrana sahip olacak. Kesin olan tek şey ise, her üç modelin de, mevcut iPad mini'ye göre çok daha yüksek bir performans sunacağı...

 

iPad mini 2'nin Retina ekrana sahip olacak modelindeki ekranın Samsung tarafından üretileceği de ortalıkta dolaşan söylentiler arasında yer alıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi