IOS'da güvenlik sorunu

IOS'da güvenlik sorunu
AppStore'dan indirdiğin uygulama fotoğraflarını ve ya rehber kişilerini çalıyor olabilir!!!

Güvenlik uzmanı ve Mac Hacker'ı Charlie Miller IOS'da bir delik keşfetti. App Store'dan indirilen bir uygulama kurulduktan sonra uzaktan yüklediği kötü niyetli kodları çalıştırarak, kullanıcını dosyalarını çalabilmekte. Üstelik bunlar olurken cihazınız size her hangi bir uyarı da vermemekte.

Miller'ın fark ettiği uygulama kaldırıldı ve muhtemelen Apple bu deliği yeni bir sürümle yamayacaktır.

Yakında her şey düzelmiş olur ancak bu yazıyı okuyup şüphe duymaya başladıysanız. Telefonunuzun güncellemesini durdurup, bildiğiniz uygulama yapımcılarından başkasının uygulamasını kurmayanız telefonunuza. Böyle bir sorun olduğunu öğrenen kötü niyetli insanlar bu yolla başka uygulamlar yüklemiş olabilir App Store'a. Apple yakında bir açıklama yaparak konun çözüme kavuştuğunu bildirecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi