iOS 6 hangi yenilikleri sunuyor?

iOS 6 hangi yenilikleri sunuyor?
Önümüzdeki hafta içi kullanıma sunulacak olan iOS 6'nın en önemli yenilikleri

Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 6, 19 eylül’de indirmeye sunuluyor. 200’ün üzerinde yeni özellikle birlikte sunulacak olan yazılım önemli yenilikleri ve görsel düzenlemeleri beraberinde getiriyor. iOS 6 özellikle Facebook ve iCloud entegrasyonu ile bir önceki sürümden farklı olduğunu gösteriyor. iOS 6’da artık Google haritalar ve YouTube uygulamaları yer almıyor. Bundan böyle Apple, kendi haritalarını kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar App Store’dan YouTube uygulamasını ayrıca indirebiliyor.

 

İOS 6'daki diğer yenilikler ise şöyle:

 

IOS 6 ile Apple'ın  wwdc etkinliğinde tanıtılmıştı. Haziran ayında yapılan etkinlikte öğrendiklerimizin üzerine çok şey eklenmemiş bulunuyor. İşte iOS 6'daki diğer önemli özelliklerden bazıları:

 

Siri: Siri'nin arama özellikleri artık daha güçlü. Bu sayede spor müsabakalarının sonuçları ve film saatleri de önünüze sunulabiliyor.

 

 

iMessage: iOS 6 ile beraber iMessage, farklı Apple cihazlarınız arasında eşitlenebiliyor. Bu sayede örneğin iPad'inizi bir kenara bırakıp mesajlaşmaya iPhone'unuzdan veya Mac'inizden devam edebiliyorsunuz.

 

 

Maps: iOS 6 ile Apple, Google Maps'i bırakıyor ve kendi harita çözümüne geçip yapıyor. Şimdiye kadarki işaretler, onun tamamlanmamış olduğunu gösteriyor. Ancak 3D haritalar, yol tarifi gibi yeni işlevlerin hoş geliştirmeler olduğunu düşünüyoruz.

 

 

Passbook: Apple'ın Google Wallet gibi hizmetlere cevabı olan Passbook, kredi kartı bilgilerinizi, müşteri ödül kartlarınızı, kuponlarınızı ve uçak biletlerinizi saklayabiliyor.

 

 

Facebook: iOS'un Facebook entegrasyonu artık daha sıkı. iOS'un herhangi bir yerinden Facebook'a erişmeniz mümkün olacak.

 

 

3G üzerinden Facetime: Facetime için artık 3G bağlantısına sahip olmanız şart değil.

 

 

iCloud sekmeleri: Bu işlev sayesinde diğer iCloud cihazlarınız arasında web tarayıcınızın sekmelerini paylaşabileceksiniz.

 

 

YouTube: Apple'ın entegre YouTube uygulaması, iOS 6'da artık yok. YouTube videolarını Safari'de seyretmek istemiyorsanız, Google'ın yeni YouTube uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi