İnternette dolaşan her 100 kişiden 49'u gerçek!

İnternette dolaşan her 100 kişiden 49'u gerçek!
İnternete giren her 100 bilgisayardan 51'ini aslında gerçek insan kullanmıyor.

Web güvenlik şirketi Incapsula'nın araştırmasına göre internete giren her 100 bilgisayardan 51'ini aslında gerçek insan kullanmıyor. 1000 web sitesi dahilinde 50 bin ila 100 bin aylık tekil ziyaretçisi olan siteler üzerinde yapılan araştırmaya göre web sitelerini ziyaret edenlerin yüzde 49'unu gerçek bireyler oluştururken, kalan yüzde 51'ini ise bot'lar meydana getiriyor. Yani trafiği oluşturan yüz birimden 51'i aslında insan değil; otomatik ziyaretçiler... Bunlar arasında hack araçları, otomatik spam bot'ları, casus yazılımlar önemli bir yere sahip ve %31'lik bir dilimi oluşturuyorlar. Aşağıdaki grafikte bu dilimin detayları yer almakta.  

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi