Internet Explorer tarayıcı geçmişini silme

Internet Explorer tarayıcı geçmişini silme
Internet Explorer'daki web geçmişimizi nasıl kontrol altında tutarız?

Daha önce Chrome üzerinde tarayıcı geçmişinin nasıl silineceğine dair bir yazımız olmuştu. Yazımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Bu yazımızda ise aynı işlemi internet explorer'da nasıl yapacağımızı anlatacağım.

Öncelikle bu işlemi gerçekleştireceğimiz internet explorer ayarlar bölümüne ulaşacağız. Internet Explorerdan ulaşabileceğimiz gibi denetim masasından da ulaşmak mümkün. Aşağıdaki ekran görüntüsünde sağ üst köşe de bulunan dişli çarka tıklayıp açılan pencereden de internet ayarlarına basarak internet explorer ayarlarına ulaşmak mümkün.

techcekirdek.com

Aşağıdaki ekran resmindeki pencere ile karşılaşacaksınız.

techcekirdek.com

Yukardaki ekran resmindeki vurgulanmış alanlara dikkat ederseniz eğer, Delete browsing history on exit işaretlenip tamama tıklandığında tüm geçmiş bilgiler silinecektir. Eğer daha detaylı ayarlar yapmak istersek Delete butonunun sağındaki Setting'e basıp aşağıdaki ekran görüntüsüne ulaşıcaz.

techcekirdek.com

Gördüğünüz gibi varsayılan olarak otomatik seçeneği işaretlenmiştir. İstersek biz internet explorer'ın hiç geçmiş bilgileri kaydetmemesini sağlayabiliriz. Ya da disk üzerinde ne kadar yer kaplayacağını ayarlayabiliriz. Ayrıca geçmiş bilgilerin saklandığı yere ulaşıpda manuel olarak istediğimiz verileri ayıklayıpda silme imkanımız bulunmakta.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi