Internet Explorer a Chrome ayarı

Internet Explorer a Chrome ayarı
Internet Explorer Chrome un ayak izlerini takip ediyor.

Microsoft internet tarayıcısı olan internet explorer a Chrome da ilk andan itibaren olan otomatik güncelleştirme işleminin 2012 yılından itibaren olacağını duyurdu. Açıklamada Microsoft otomatik güncelleme işleminin kullanıcıların daha güvenli bir tarayıcıya sahip olması için yaptıklarını bildirdi.

Google Chrome u ilk duyurduğundan beri tarayıcısında var lan otomatik güncelleme özelliği sayesinde her yeni versiyon değişiminde tekrar tekrar yükleme derdinden kullanıcılarını kurtarmıştı. Şu anda Chrome tarzı otomatik güncelleme başka tarayıcılarda bulunmamakta. Benzer otomatik güncelleme işlemleri diğer tarayıcılarda (IE 2012 den itibaren sahip olacak) mevcut fakat hepsinde bir onay isteniyor. Chrome da ise tarayıcınızı açtığınızda eğer güncel versiyon mevcutsa hemen yükleniyor ve bir sonraki Chrome u açtığınızda güncel versiyonla çalışmaya devam ediyorsunuz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi