Internet Explorer 8'in sonu

Internet Explorer 8'in sonu
Google Apps'e artık Internet Explorer 8 ile erişilemeyecek.

Google daha önceleri internet explorer 7 ve 6 versiyonlarına engelleme koyduktan sonra sırada şimdi internet explorer 8 bulunmakta.

Internet explorer 8 şu anda sadece Windows XP yüklü bilgisayarlarda çalışmakta ve Windows XP yakın bir zamana kadar dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemiydi. Internet explorer 10'un tanıtılmasından sonra (26.10.2012 tarihinde tanıtılacaktır) Google 15.11.2012 tarihinden itibaren online servislerine internet explorer 8'i kapatacak. 

15 Kasımdan sonra eğer Windows XP ve internet explorer 8 kullanıyorsak gmail başta olmak üzere, google drive, google calendar gibi google'ın hizmetlerine erişmede sorun yaşayabilirsiniz. Tavsiyemiz bir Windows XP kullanıcısı iseniz Google Chrome ya da Firefox gibi alternatif web tarayıcıları kullanmanız. Eğer Windows Vista ya da Windows 7 gibi bir işletim sistemi kullanıyorsanız muhtemelen güncel internet explorer 10 bilgisayarınza güncellenmiş olacaktır ve Google'ın online servislerine erişmede sorun yaşamayacaksanız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi