Intel'in Thunderbolt teknolojisi Nisan’da geliyor!

Intel'in Thunderbolt teknolojisi Nisan’da geliyor!
Intel'in Thunderbolt giriş/çıkış teknolojisi bu yıl Nisan ayında PC pazarına giriyor.

Intel'in Thunderbolt giriş/çıkış teknolojisi bu yıl Nisan ayında PC pazarına giriyor. 22 nanometre teknolojisiyle üretilecek Ivy Bridge platformundaki anakartlarda USB 3.0’dan 2 kat daha hızlı Thunderbolt portları da olacak. 5 Gbit/s kadar iletim hızı sunan bu teknolojide kablo yerine kablo kanallarının içinden geçen ışık etkili oluyor. Yani bu veriyolu aslında optik teknolojisiyle donatılmış. İlk adı Lightpeak olan bu yeni teknoloji yine bu sene tanıtılan Macbook Pro’larda karşımıza çıkmıştı.

Asus ve Acer daha önce 2012 yılında Thunderbolt uyumlu PC'ler piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bu teknoloji ile Acer ve Asus’un Nisan 2012’de PC pazarında önemli bir hamle yapması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi