Intel'in ilk akıllı telefonu XOLO X900 Hindistan'da piyasaya çıkacak

Intel'in ilk akıllı telefonu XOLO X900 Hindistan'da piyasaya çıkacak
XOLO X900, Lava tarafından tasarlandı ve Intel Atom teknolojisiyle güçlendirildi.

Intel cihazın bu aydan itibaren Hindistan'da piyasaya çıkacağını açıkladı. Telefonu Lava tasarladı, Intel Atom Chip güçlendirildi ve Hindistan'da üretildi. 23 Nisanda raflardaki yerini alması bekleniyor. Cihaz için biçilen fiyat 424$.

"Intel Inside'lı ilk akıllı telefon Hindistan müşterisi ile buluşuyor." diyor Intel uygulayıcı sorumlusu Mike Bell. "Kişisel bilgisayarın sınırları genişletiliyor. Lava destekli ilk akıllı telefonumuzu çıkararak yalnız zengin yeteneklerin vitrinini ve Intel'in kullanıcıya sağladığı faydaları değil,  daha ne tür teknolojilerin bizi beklediğini de insanlara göstermiş olacağız."

Cihazın önemli özellikleri şu şekilde: Adroid 2.3 OS, 4.03" görüntü, 3G, 8 MegaPixel kamera, 1080p HD video oynatma, 1.6 GHz Atom chip.

RIM Hindistan'da fiyat baremi olarak BlackBerry Curve 9220'yi uygun gösterdi. BlackBerry sosyal ağlar yönüyle ağır basıyor, XOLO X900'de ise teknik özellikler(FM Radyo gibi).

Ayrıca RIM telefonun daha çok gençlere hitap ettiğini de belirtti. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi