Intel'den büyük hedef

Intel'den büyük hedef

Intel 2012 yılında Ultrabooklara desteğini arttıracak. İnce olmaları ve uzun batarya ömrü sunları ile oldukça ilgi çeken bu platform Intel'in 2012 hedefleri arasında büyük önem arz ediyor.

Intel 2012 yılında satılan notebookların %40 ını ultrabookların oluşturacağını tahmin etmekte. Oldukça iddalı olan bu hedefin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği Intel tarafından özelliklele ultrabookların maliyetlerinin azaltılması yönünde yapılacak çalışmalara bağlı.

Şu anda notebooklar karşısında maliyet dezavantajı bulunan ultrabook platformunun 2012 yılında satışların %40 ulaşması bu fiyatlar ile oldukça zor görünmekte. 

İddalı hedef karşısında Intel'in ne gibi stratejiler izleyeceğini kısa zamanda görebiliriz. Oldukça başarılı bir performans sunan ultrabook platformunun geleceği tamamen Intel'in elinde. Zira bu platformda AMD tarafından üretilen bir işlemci şu anda mevcut değil.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi