Intel Xeon işlemcilerinde sanallaştırma revizesi

Intel Xeon işlemcilerinde sanallaştırma revizesi
Intel işlemcilerinde sanallaştırma revizesi

Günümüzde sanallaştırma artık kurumlar için kaçınılmaz bir hale gelmekte ve işlemci üreticileri de bu teknolojiyi en iyi şekilde destekleyecek ürünlerini pazara sunmaktalar.

Intel'in yeni nesil Xeon işlemci ailesi önceki geliştirmelerinin aksine yeniden revize edilerek sanallaştırma teknolojisine en iyi şekilde güç katacak şekilde revize edildi.

Yeni nesil Xeon E5 serisi işlemciler iki yıl önceki 5600 serisi işlemcilere göre %80 oranında daha iyi bir performans, watt başına %50 daha iyi bir elektrik kullanımı ve %30 veri gecikme süresinde iyileştirme yapıldı.

E5 serisi işlemciler 8 çekirdek ile beraber gelecek ve 2 ve 4 soketli sunucuları hedeflemekte.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi