Intel Ultrabook'lara karşı AMD Trinity platformu ile geliyor!

Intel Ultrabook'lara karşı AMD Trinity platformu ile geliyor!
Intel'in ultrabook'lar için geliştirdiği yeni jenerasyon Ivy Bridge platformuna AMD'den yanıt gecikmedi. AMD Trinity, kod adı Ultrathin!

AMD, dahili grafik çipi ile düşük güç tüketimi vaat eden Trinity platformu ile Intel'den sonra yarışa girdi. Yeni süper ince platformun kod adı Ultrathin.

Intel, ultrabook'lar için geliştirdiği yeni jenerasyon Ivy Bridge platformu için kolları sıvarken, Intel'in en büyük rakibi AMD de boş durmuyor ve kendi platformu üzerinde çalışıyor. Intel, yeni platformuyla beraber ultrabook'ların fiyatını 799-999 dolar seviyesine düşürmeyi planlarken, AMD de Trinity tabanlı platformuyla ultrabook pazarına hitap etmeyi planlıyor. Ultrathin kod adını verdiği bu yeni sistem sayesinde genel anlamda maliyetler de Intel'inkine göre yüzde 10 ila 20 oranında düşecek.  Ultrathin ismindeki yeni platform tıpkı ultrabook gibi çok ince cihazlar, düşük güç tüketimi, ve hız vaat ediyor.  

Yeni platforma HP, Acer ve Asustek Computer gibi teknoloji devlerinin de ilgi göstermesi bekleniyor. İlk Ultrathin cihazların 2012 ortasında piyasada olması bekleniyor.

 


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi