Intel in Ultrabook planları

Intel in Ultrabook planları
Intel den Windows 8 tabanlı dokunmatik Ultrabook yolda

Ultrabook diye tanımlanan ve aralarında Hp, Acer ve Asus gibi dev bilgisayar üreticilerinin bulunduğu konsept gelecek te bir hayli karşımıza çıkacağa benzemekte. Çıkış noktası yüksek performans ve yüksek çalışma zamanı olan bu cihazlar, profesyonel insanları öncelikle hedef almış durumda. Hiç süphesiz bu cihazlar Apple Macbook Air a alternatif olarak çıkartılmış cihazlar.

Intel önümüzdeki 12 aylık zaman diliminde, Windows 8 tabanlı Ultrabook lar üzerinde yoğunlaşacağını duyurdu. Asıl güzel olan haber ise, dokunmatik bir Ultrabook un önümüzdeki Ağustos ayı gibi (Windows 8 in duyurulma tarihine bağlı olarak) hazır olacağını Kaliforniya daki etkinlikte de paylaştı.

Dokunmatik bir Ultrabook hiç şüphesiz çok ilginç bir ürün olacak gibi duruyor tabi ekran gözünürlüğü ve Windows un şu ana kadar arasının pek iyi olamadığı dokunmatik ekranlar ile arasını düzeltebilirse :) 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi