Intel işlemciler tablet ve akıllı telefonlarda!

Intel işlemciler tablet ve akıllı telefonlarda!
Intel, tablet ve akıllı telefon pazarına oldukça iddialı geliyor...

Dünya'da tüm işlemci pazarının %81'lik kısmına hakim olan Intel aynı başarıyı mobil işlemci pazarında gösteremiyor. Apple, Nvidia, Qualcomm ve Texas Instruments gibi şirketler tarafından üretilen ARM destekli yonga setlerinin hakim olduğu pazara girmek isteyen Intel, X86 yonga seti ile pazarda önemli bir yer almayı planlıyor.

Microsoft'un ARM platformunu tercih etmesi Intel'in kendi geliştirdiği MeeGo işletim sisteminden daha güçlü bir işletim sistemine geçmesini tetikliyor. Bunun için Inte'in x86 yongasetlerini Android işletim sistemiyle entegre etmeyi planladığı iddia ediliyor. 

Inventec ve Compal Electronics adlı bilgisayar üreticileri Intel x86 tabanlı Android cihazların Nisan ayında piyasaya sürülebileceğini söylüyor. 12-13 Nisan'da Çin'in başkenti Pekin'de yapılacak olan Intel Geliştirici Forum'unda da Intel'in mobil cihazlarının tanıtılması hedefleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi