Instagram'a alternatif 4 kamera uygulaması

Instagram'a alternatif 4 kamera uygulaması
Facebook 1 milyar$ verip Instagram'ı almış olsa da tek değerli kamera uygulaması Instagram değil.

Türkiye'de henüz çok fazla yaygın olmasa da Instagram çok büyük bir fotoğraf paylaşım platformu. Instagram'ın 17 farklı preset kullanarak resimlerinizi daha farklı şekillere sokabilirsiniz. Daha sonra da Twitter, Facebook veya Instagram'ın kendi platformunda paylaşabilirsiniz.

Ancak Instagram bazı istekler için sınırlı kalabiliyor veya kolayca yapmamıza yardım edemeyebiliyor.

Bu yüzden size düzinelerce uygulama içinden 4 tanesini seçtik.

 

  • PhotoSynth bir Microsoft uygulaması, ücretsiz, sadece IOS yazılımlar için geçerli(iPad, iPhone, iPod Touch)

photosynth_techcekirdekBir çok kişinin favorisi olabilecek niteliikte bir uygulama, kullanıcıya 360 derece panaromik fotoğraflar çekme ve yayınlama imkanı sağlıyor. Fotoğrafları sanki bir yerde durup her açıdan yönetiyormuşçasına size rehberlik ediyor. Daha sonra fotoğrafları küre şeklinde biçimlendirip etrafa bakış ve zoom imkanı  sağlıyor.

Panaromayı Facebook, Twitter veya kendi sitesinde paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcıya bir de küçük bir pratik yaptırıyor. Kullandığınızda sonucun gerçekten güzel olduğunu siz de göreceksiniz.

Resmi sitesi: Photosynth.net

  • Tiltshift bir Arts & Mobile uygulaması. Ana özellikleriyle ücretsiz, tam sürüm 0,99$, sadece IOS yazılım için.

Tiltshift, resmi bulanıklık ayarları ile görüntünün netliğiyle oynayarak optik ilizyonlar sağlıyor. Instagram da aynı özelliğe sahip ancak Tiltshift'te kontrol daha kolay.

Nerede ne kadar bulanıklık isterseniz yapabiliyorsunuz. Ayrıca ne kadar karartı istiyorsanız ayarlayabiliyorsunuz. Doygunluk, parlaklık ve kontrast ayarı da yapabilirsiniz.

Resimlerdeki mükemmelliği açığa çıkarıyor.

hipstamatic_tech

  • Hipstamatic bir Synthetic LLC uygulaması, ana özellikleriyle 1,99$, +0,99$ ile tam sürümü var, sadece IOS yazılımlar için.

Uygulamanın sezgisel yetenekleri pek iyi değil, ayarlama yapmak zor ve yardım yeterli değil ancak alınan sonuç güzel. 

 

Hangi lensin cihaza daha uygun olduğunu seçtikten sonra daha çarpıcı resimler aldığınızı göreceksiniz. Fotoğrafı eski film veya sarmaşık kaplı hale dönüştürebilirsinz.

photosynch_tech

  • PhotoToaster East Coast Pixel uygulaması, ücretsiz uygulaması var, 1,99$ ful versiyonu, IOS ve Android yazılımlar için.

Instagram'ın karıştırma kolaylığı güzel ancak bazen daha spesifik şeyler arayabilirsiniz.

Değişik etkileyici preset'ler var: "tuneup", "pro", "happy", "chill" gibi.

Instagram ile karanlık bir fotoğrafı düzenleyebilirsiniz, ama PhotoToaster ile çektiğiniz fotoğraflara loş ve daha etkileyici görünümler verebilirsiniz.

Bu uygulamalar belki paylaşım açısından Instagram'ın yerini tutmayabilir. Ama hepsi farklı yönleriyle ön plana çıkıyor. Web sitelerini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz. Son olarak bu uygulamaların paylaşımda zayıf kaldıkları için Instagram'ı yükselttiklerini söyleyebiliriz. Zaten Instagram'ın kötü bir uygulama olduğunu kimse söyleyemez.

 


 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi