Instagram Twitter'ı geçti!

Instagram Twitter'ı geçti!
ABD’de yayımlanan rapora göre, Ağustos ayında Instagram’ın günlük kullanıcı sayısı, dünyanın en büyük mikro bloğu Twitter’ın mobil uygulamasını yaklaşık yarım milyon geçmeyi başardı.

Araştırma şirketi ComScore’un raporuna göre, fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, ilk defa Twitter uygulamasını geride bıraktı. Raporda, ABD’de Ağustos ayı boyunca Instagram günde ortalama 7.3 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilirken, Twitter’ın mobil uygulaması ortalama 6.9 milyon kullanıcıyı çektiği belirtildi.

 

Instagram ziyaretçilerinin, fotoğraf editleme ve paylaşım programında Twitter’ın mobil uygulamasında harcanandan daha fazla vakit geçirdiği açıklandı. Rakamlar, Instagram kullanıcılarının ortalama 257 dakika, Twitter kullanıcılarının ise ortalama 170 dakikalarını bu uygulamalarda geçirdiğini gösterdi.

 

AllThingsD teknoloji sitesi yazarlarından Mike Isaac, elde edilen başarının Instagram için çok büyük bir adım olduğunu ifade etti: “Bu durum, birçok farklı sebepten dolayı, büyük önem taşıyor. Sadece iki yıllık bir uygulama olan Instagram’ın, kullanıcıları bu kadar kısa sürede çekebilmesi ve kendine bağlayabilmesi, bunun sonunda da Twitter’ı geçmesi fotoğraf paylaşma uygulamasının ne kadar yüksek bir ivmeyle yükseldiğini gösteriyor.”

 

Dailymail’in verdiği bilgiye göre, günlük ortalama kullanıcı sayısında Instagram önde olsa da, Ağustos ayında tekil ziyaretçi sayısında Twitter 29 milyon ziyaretçiyle, 22 milyon ziyaretçi alan Instagram’ı geride bıraktı.

 

BU HABER FACEBOOK’U SEVİNDİRECEK


Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in yakın zamanda Instagram’ı satın alması, Silikon Vadisi’nde bir ‘uygulama balonu’ oluşturulmaya çalışıldığı suçlamalarını alevlendirmişti. Mobil uygulama pazarında Twitter’la giderek artan bir rekabet içinde olan Facebook’un, Instagram’ın başarısıyla ilgili haberi sıcak karşılaması bekleniyor.

 

Instagram için Nisan ayında bir milyar dolar veren Facebook, Eylül ayının başlarında fotoğraf paylaşma uygulamasını satın alma sürecini tamamladı. Ancak, Mayıs ayında halka açılan Facebook hisselerinin değer kaybetmesi sebebiyle, Instagram’a verilen hisse ve ödenen paranın toplam değeri bir milyar dolardan 715 milyon dolara düştü.

 

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, Facebook’ta, “Resmi olarak Facebook ailesine dahil olduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Instagram, hayallerimizin ötesine geçerek, büyümeye ve başarılı olmaya devam ediyor. Ekibimizin bu başarısından dolayı gururluyuz. Bu uzun yolculuğun bir sonraki aşaması beni çok heyecanlandırıyor. Geçtiğimiz iki sene boyunca bize ilham verdikleri için Instagram topluluğundaki herkese teşekkür borçluyum” açıklamasını yapmıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi