Instagram fotoğraf makinası Projesi

Instagram fotoğraf makinası Projesi
Facebook'un kısa süre önce 1 Milyar dolara aldığı Instagram artık mobil uygulamalar dışında fotoğraf makinası olarak ta karışımızda.

Kısa süre önce Facebook'un 1 milyar dolar vererek aldığı Instagram firması bildiğiniz üzere yazdıkları bir uygulama ile akıllı telefonlar üzerinden efekt verilebilir fotoğraflar çekerek ve bu fotoğrafları paylaşarak konusunda piyasanın zirvesine yerleşmişti. Şimdi ise Instagram Socialmatic isimli proje ile Instagram gerçek bir fotoğraf makinası olarak kullanabilmenin zevkine varabilme şansı konuşuluyor. Tasarlanan bu fotoğraf makinasına sadece dijital bir fotoğraf makinası demek ise basite kaçar. Özellik olarak 16 GB’lık hafıza, Wi-Fi ve Bluetooth, 4:3 dokunmatik ekran ve optik zoom beklenen özellikler arasında. Fakat bence en büyük özellik(tabii yaparlarsa) özel yapışkanlı kağıdı ile yazıcısından çıktı alarak direk elinizde fiziki fotoğraf bulundurma şansına sahip olabilmeniz. Bunu daha önce eki fotoğraf makinalarında olduğunu biliyorsunuz. Fakat bu sefer yapılmak istenen kağıdında bazı özellikleri olması fotoğrafın üerine basılan kağıt kendinden yapışkanlı ve üzeri not alınabilir olacağından kullanım alanı oldukça geniş. Son olarka fotoğraflar kullanıcı adı ve QR kodu ile basıldığından arkadaşlarınızın sizin fotoğraflarınızı bulması daha da kolay oluyor. Beklenen fotoğraf makinasının görüntülerini galerimizde incelemenizi tavsiye ederiz.

Yazıcısından çıktı alınabiliyor
Çıktı üzerine not alınabilir ve çıktı biryerlere yapıştırılabilir
Dokunmatik ekranın oldukça kullanışlı olması bekleniyor

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi