Instagram Android'e geliyor.

Instagram Android'e geliyor.
IOS platformunda bulunan popüler uygulama Android markete gelmeye hazırlanıyor.

Dünya çapında 50 milyon kullanıcısı bulunan Instagram programı Android için de uygulama yapacağını duyurdu. Bu uygulama sayesinde 100 milyon kullanıcıya ulaşmayı planlıyor Instagram. Bilindiği gibi uygulama hem çektiğiniz fotoğraflara müdehale etmeyi hemde bunları profilinizde paylaşmanızı sağlıyor. Bir nevi fotoğraf sevenler için sosyal medya.

LeWeb Paris'de konuşan Instagram CEO'su Kevin Systrom; 'Şu anda Android için çalışan iki kişi var.' diye konuştu. Instagram bünyesinde Android için çalışmaların başladığını açıkladı. İki kişinin yapacağı bir program ile 50 milyonluk bir abone beklemek gerçekten müthiş bir duygu olsa gerek.

Uygulamanın çıkış tarihi ya da daha detaylı bir bilgi vermeyen Systrom, Instagram'ın odağının  halen abone sayılarını mevcut platform üzerinden arttırmak olduğunu söyledi.

Instagram 2.0'ın çıkış tarihi daha önce değiştrilmişti. Bu yeni sürüm, daha hızlı, yüksek çözünürlüklü bir deneyim sunacak. Yeni uygulama ücretsiz olacağını da Paris'de duyurdu.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi