İlk 4TB'lık Sabit Disk Satışa Çıktı

İlk 4TB'lık Sabit Disk Satışa Çıktı
Fazladan depolama alanına ihtiyacınız varsa, ilaç gibi çözüm yakında sizlerle.

Günümüzün oyunları, filmleri, hatta müzikleri (flac uzantılı müzikleri dinleyenler iyi bilirler) oldukça geniş depolama alanına ihtiyaç duymakta. Son dönemde SSD teknolojisi yaygınlaşıyor olsa da, halen mekanik sabit disklerin en geniş depolama alanını en uygun fiyata sunması birçok kullanıcıyı cezbetmekte. Eğer siz de mekanik sabit disklerden rahatsız olmayan kullanıcılardansanız, 'benim için depolama alanının geniş olması hızdan daha önemlidir' diyorsanız bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. 

Hitachi, Deskstar çizgisine eklediği SATA 6Gbps arayüzlü ve 32mb cache bellekli 4TB sabit diskini Japonya'da satışa sundu. Tek sabit diskle 4TB depolama alanına sahip olmanın bedeli, 26,800 yen (345$) olarak belirlendi. 

Henüz Japonya dışında satışa sunulmamış olsa da, bu ekstra geniş sabit disklerin yakında tüm dünya pazarında kendini göstermeye başladığını tahmin ediyoruz. Bakalım bizler 4TB'lık sabit diskleri ne zaman görebileceğiz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi