İki devin rekabeti devam ediyor!

İki devin rekabeti devam ediyor!
Samsung ve LG CES 2013 fuarında öyle bir mücadeleye girecek ki!

2013 Uluslararası Tüketici Elelktroniği Fuarı'na sayılı günler kala, tanıtılacak ürünlere duyulan merak daha çok arttı. Dev isimlerin arasında, özellikle televizyon alanında büyük çekişmeye sahne olacak, Samsung ve LG rekabeti bulunuyor.

 

Samsung özellikle bir adım öteye taşıdığı tasarım konusunda; LG ise "Tag On" gibi yenilikçi teknolojileriyle adından sıkça söz ettirecek. Kısaca bahsetmek gerekirse, LG'nin Tag On özelliğine sahip akıllı televizyonları, "yakın alan iletişimi" (NFC) denilen teknoloji sayesinde akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarla bağlantı kurarak uyumlu halde çalışabiliyor.

 

Yine LG TV'lerde bulunan "On Now" özelliği de takip etmek istediğiniz yayınları seçenekler halinde sunarak daha hızlı ve kolay bir televizyon deneyimine olanak sağlıyor.

 

LG aynı zamanda 2013 için GA7900 ve GA6400 olmak üzere iki adet Google TV ile yola çıkacağını duyurmuştu. Söz konusu televizyonlar, daha iyi bir ses tanıma teknolojisine sahip.

 

Samsung ise CES 2013 öncesi suskunluğunu sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube'a bir tanıtım videosu koyan şirket, sır perdesini yine de kaldırmış değil. Ancak yeni Samsung TV'lerin çok daha ince bir çerçeveye sahip olacağı düşünülüyor.

 

İki isim de yeni TV setlerini fuardan yalnızca bir gün önce, yani 7 Ocak'ta resmi olarak duyuracak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi