IBM den gelecek tahminleri

IBM den gelecek tahminleri
Bilim kurguda görmeye alıştıklarımız hayatımızın bir parçası mı olacak?

Teknolojinin hızla geliştiği son yıllarda gelecekle ilgili tahminde bulunmak oldukça zor. Özellikle son 10 yılı düşünürsek teknolojik gelişmişlik baş döndürücü bir hızla meydana geldi. IBM yayınladığı bir rapor ile bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız bazı şeylerin önümüzdeki 5 yılda gerçekleşeceği tahmininde bulunuyor. IBM gibi teknolojik gelişmeye önemli katkısı olan bir firmanın gelecek ile tahminleri elbette çok önemli. Önümüzdeki 5 yılda IBM'e göre hayatımızda artık bilim kurgu filmlerindeki gibi bazı değişiklikler bizi bekliyor.

İşte IBM'in öngörüsündeki 5 gelecek tahmini;

- Akıl okuma artık gerçekleşecek.

- Evimizde kullandığımız enerji kendimiz üretir hale geleceğiz.

- Artık şifrelere ihtiyacımız olmayacak.

- Dijital bölünmüşlük son bulacak

- Gereksiz postalar öncelikli postalarımız olacak.

Bu tahminler arasında en ilginçi elbette akıl okuma. Böyle bir teknolojiyi IBM'in tahminine göre 5 yıl sonra görücez. Oldukça heyecan verici.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi