IBB Cep Trafik

IBB Cep Trafik
İBBCepTrafik ile İstanbul'daki anlık trafik bilgisine, her zaman ve her yerden ulaşabilirsiniz!

İBBCepTrafik ile anlık trafik bilgisine, her zaman ve her yerden ulaşabilirsiniz! İstanbul'da yaşayan herkesin kullanması gereken bu uygulama ile trafiği canlı olarak görerek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir hizmeti olan İBBCepTrafik ile, anlık trafik durum bilgisine, dilediğiniz an, dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Trafik ve yol bilgilerine, seyahat öncesinde sahip olma imkânı tanıyan İBBCepTrafik uygulaması ile, sürücü ve yolcular, cep telefonlarını kullanarak, günün her saatinde anlık trafik durum bilgilerine ulaşabilmektedir. İstanbul kent genelindeki yolculuklara rehberlik eden ve trafik yoğunluğuna göre alternatif güzergah sunulan programda, kullanıcılar cep telefonları ile, 300 noktadaki trafik görüntülerini canlı olarak izleyebilir ve 360 adet trafik ölçüm dedektörü ile hazırlanan Trafik Yoğunluk Haritası’ndan, yoğunluk bilgilerini alabilirler. Bununla birlikte, İstanbul içinde seçilen iki nokta arasındaki tahmini seyahat süresi de tespit edilebilmektedir. Tüm operatörlerin şebekelerinde çalışabilen uygulama, http://tkm.ibb.gov.tr adresinden de takip edilebilen, trafiğe ait birçok bilginin size daha kolay şekilde ulaşmasını sağlayan mobil bir hizmettir. 

Ayrıca trafiği olumsuz yönde etkileyen durumlar (trafik kazası, yol çalışması vb.) bilgi mesaj olarak ekranda görüntülenmektedir.

İBBCepTrafik sayesinde Silivri'den Tuzla'ya, Sarıyer'den Şile'ye İstanbul avuçlarınızın içinde...

Uygulama kullanımı ücretsiz olup, 

Cep telefonunuzdan http://ceptrafık.ibb.gov.tr linkini açarak, veya "trafık" yazıp 1530'a kısa mesaj göndererek İBBCepTrafık uygulamasını indirebilirsiniz.

IOS cihazlar için http://itunes.apple.com/tr/app/ibb-ceptrafik/id487589397?mt=8

Android cihazlar için http://tkm.ibb.gov.tr/ibbtrafik.apk

Uygulama aynı zamanda, BlackBerry, Windows Mobile ve Symbian cihazlarda da çalışmaktadır. Detaylar için http://tkm.ibb.gov.tr/ceptrafik/demo.aspx 

Güncelleme : İBB Cep Trafik Uygulamasını Google Play Store'dan dan indirebilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi