Huawei'dan dev cep telefonu!

Huawei'dan dev cep telefonu!
Huawei, Ascend Mate ve D2'yi CES 2013'de tanıttı.

720p ekranla gelen cihaz, Android 4.1 ile çalışıyor.

 

Huawei'nin kendi üretimi Hi-Silicon 1.5GHz dört çekirdekli işlemciyle çalışan Huawei Ascend Mate, 8.1 megapiksellik bir kameraya sahip. Cihaz, 6.1 inç'lik ekranı beslemek üzere 4.050mAh kapasitesinde dev bir pille donatılmış. Kıyaslama yapabilmek açısından Galaxy Note 2'nin pilinin 3.100mAh olduğunu söyleyelim.

 

Ascend Mate, çift Wi-Fi alıcısı sayesinde 150Mbps gibi yüksek hızlara çıkabiliyor. Şirket, sahnede 1GB'lık dosyayı sadece 60 saniyede kopyalayabildiğini ispatladı. Cep, dev piliyle 22 saat konuşmaya, 14 saat internette dolaşmaya veya 10 saat boyunca film izlemenize izin veriyor. Huawei'nin yeni dokunmatik teknolojisi "Magic Touch" ise böyle soğuk günlerde onu eldivenle kullanmanıza izin verecek.

 

Cep, "Guiding Wizard", "Smart Reading" gibi Huawei'nin kendi geliştirdiği bir takım faydalı uygulamalar da içeriyor.

 

Şubat 2013'de Çin'de piyasaya sürülecek olan cihaz, Mart'ta "diğer ülkelerde" satışa sunulacak. Bu ülkelerin hangileri olduğu ise şimdilik açıklanmıyor.

 

Huawei'nin "dünyanın en güçlü akıllı cebi" olarak adlandırdığı su ve toz geçirmeyen Ascend D2, Huawei'nin dört çekirdekli 1.5GHz K3V2 işlemcisine sahip.

 

Kutusundan Android 4.1 ile çıkan Ascend D2, 1080x1920 çözünürlüğü sayesinde 5 inç'lik ekranında 443 PPI'lik bir ekran sunuyor. Huawei'ye göre cihazın akıllı güç yönetimi, 6 güne ayakta kadar ayakta kalmasını sağlayabiliyor. Cihazın taşıdığı pil ise 3.000mAh kapasitesiyle Galaxy S3'ün pilinden güçlü.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi