Huawei dört çekirdekli akıllı telefonu tanıttı

Huawei dört çekirdekli akıllı telefonu tanıttı
Huawei şirketi dünyanın en hızlı akıllı telefonu olan dört çekirdekli Huawei Ascend D quad XL'yi tanıttı

Dünyanın ilk dört çekirdekli telefonlarından biri olma özelliği gösteren Huawei Ascend, 4,5" ekran genişliğine ve 1280-720 çözünürlüğe sahip. Cihaz Android'in en son sürümü olan 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışıyor. 1.5 GHz işlemci hızına sahip olan Huawei Ascend'de 32 bit gerçek renkli grafik işlemci, 1080p full HD video çekimi ile 8 megapiksel arka kamera ve 720p video çekim özelliğine sahip 1.4 megapiksel ön kamera bulunmakta.

10,9*64*129 mm boyutlarına sahip olan Huawei Ascend 16 GB depolama imkanı sunmakta.

Ascend D quad, Avustralya, Avrupa, Asya-Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika, ve Orta Doğu'da satışa sunulacak. Cihazlar başlangıçta beyaz ve siyah gelecek, ama daha çok renk seçeneği daha sonraki bir tarihte satışa sunulacak. Fiyatlandırma hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi